Subscribe via RSS Feed Profil na LinkedIn

TOP 10 aplikací pro iPad

8.3.2013 0 Comments

Flattr this!

Už od svého představení se stal tablet skvělým nástrojem pro nejrůznější obory činnosti, podnikání nevyjímaje. Rozhodl jsem se dát dohromady žebříček mých deseti nejoblíbenějších aplikací pro iPad.

Je to teprve pár let, co se tablety staly naprosto samozřejmou součástí obchodního segmentu IT, ale dokázaly si získat už tak významný podíl a pozornost, že je nelze opomíjet. I když někteří stále váhají, jestli má smysl do iPadu či jiného z řady cenově dostupnějších tabletů investovat, stávající majitelé již mají jasno. Neumí si bez nich představit fungování bez ztráty pohodlí a času.

Právě z těchto důvodů jsem si iPad oblíbil. Na většinu úkolů mi bohatě stačí a nemusím kvůli nim proto otevírat laptop nebo ho tahat s sebou na obchodní schůzky. Mám sice jen malý a lehký 13″ MacBook Pro, který je sám o sobě velmi skladný, ale iPad je stále v tomto směru nedostižný.

Postupem času jsem našel řadu aplikací, které mi moje fungování na tabletu výrazně zpříjemňují a umožnily mi řešit naprostou většinu zásadních věcí právě bez nutnosti „velkého počítače“. Dal jsem proto dohromady žebříček deseti, které z hlediska produktivity a podnikání považuji za nejlepší a nejužitečnější. Vynechal jsem přitom záměrně aplikace MailSafariKalendářHodiny, jež jsou součástí výchozí výbavy tabletu a které považuji za základ i pro většinu činností včetně řešení úkolů spojených se správou firmy a běžné agendy.

1. OmniFocus
Domovská stránka
Cena: 35,99 EUR (iTunes Store)

OmniFocus je geniálním nástrojem pro plánování času a organizaci projektů. Jde o aplikaci oficiálně doporučovanou Davidem Allenem, zakladatelem systému Getting Things Done (GTD), právě pro tento systém. Nabízí skvělou cloudovou synchronizaci s desktopovou verzí a velice příjemné a ergonomické prostředí.

2. OmniOutliner
Domovská stránka
Cena: 17,99 EUR (iTunes Store)

OmniOutliner je dalším z programů vývojového týmu OmniGroup, který se soustředí právě na vývoj aplikací pro management. Jeho úkol je jednoduchý – slouží k zaznamenávání myšlenek a jejich následné rozvádění. Vytvoříte si tak určité téma, k němuž postupně přidáváte jednotlivé kroky. Zkrátka skvělý nástroj pro sestavení a definování výsledného procesu či produktu.

3. OmniGraffle
Domovská stránka
Cena: 44,99 EUR (iTunes Store)

OmniGraffle, jak je z názvu patrné, je opět jedním ze zástupců programů společnosti OmniGroup. Umožní vám velice snadno tvořit diagramy a schémata, které můžete následně použít v prezentacích či je připojit do textového souboru jako obrázek. Skvěle funguje například při zadávání práce na novém software, jehož chování lze pomocí diagramu přesně definovat.

4. iThoughtsHD
Domovská stránka
Cena: 8,99 EUR (iTunes Store)

iThoughtsHD je zástupcem aplikací pro tvorbu myšlenkových map. Umožňuje nejen tvorbu složitějších struktur, ale dovoluje i volbu nejrůznějšího vzhledu a používání obrázků a dalších médií. Výsledek pak může být velice příjemně překvapivý.

5. MindNode
Domovská stránka
Koupit: 8,99 EUR (iTunes Store)

Ještě jeden ze zástupců aplikací pro tvorbu myšlenkových map si zaslouží pozornost, a to MindNode. Na pohled možná nedisponuje tolika pokročilými funkcemi jako předchozí, ale umožňuje zase sdílení výsledků prostřednictvím cloudu s desktopovou verzí aplikace. Můžete si tedy pohodlně vytvořit mapu na Macu a na iPadu si ji pouze zobrazit.

6. 1Password
Domovská stránka
Koupit: 15,99 EUR (iTunes Store)

1Password je pro mně dnes už nepostradatelným nástrojem. Používám ho jak na desktopu, tak na mobilních zařízeních. Slouží jako trezor pro bezpečné ukládání vašich hesel, údajů o platebních kartách nebo licenčních klíčů k software. Vše na jednom místě a s velmi silným šifrováním. Samozřejmostí je synchronizace prostřednictvím cloudu.

7. Evernote
Domovská stránka
Stáhnout: Zdarma (iTunes Store)

Evernote je jednou z aplikací, jež asi nemusím dlouze představovat. Umožňuje jednak práci s textem, dále pak ukládání a sdílení nejrůznějších médií, štítkování a indexování obsahu atd. Možnosti Evernote jsou ohromné a bude-li zájem, rád se k nasazení Evernote v businessu vrátím.

8. Dropbox
Domovská stránka
Stáhnout: Zdarma (iTunes Store)

Dropbox je cloudové úložiště, kam si můžete nahrávat cokoliv uznáte za vhodné a posléze k těmto datům přistupovat odjinud, tedy i z vašeho iPadu. Mobilní aplikace pro tablet umožňuje jednak procházení vašich složek a jednak jejich správu, tedy například nastavení oprávnění pro jednotlivé složky a soubory, případně jejich sdílení.

9. Keynote
Domovská stránka
Koupit: 8,99 EUR (iTunes Store)

Keynote je součástí balíčku kancelářských aplikací Apple iWork. Jestliže se chystáte na prezentaci, co si ji takhle připravit do svého iPadu a pak jen s připojeným projektorem vše odprezentovat? Ovládání je velice snadné a v duchu desktopové verze. Pro uživatele MS PowerPoint zbývá dodat, že ovládání i funkce jsou prakticky totožné.

10. Splashtop 2
Domovská stránka
Stáhnout: Zdarma (iTunes Store)

Velice zajímavou aplikací, kterou mám osobně hodně rád, je Splashtop. Aplikace v iPadu funguje jako klientská část, zatímco na kterémkoliv vašem počítači (s Windows či OS X) nainstalujete serverovou část. Pak se můžete snadno a bezpečně ze svého iPadu vzdáleně na tento počítač připojit a pracovat s ním. Jde vlastně o obdobu RDP či VNC přístupu.

Flattr this!