Subscribe via RSS Feed Profil na LinkedIn

Co mě naučil Kmotr

16.4.2013 0 Comments

Flattr this!

Filmová série Kmotr je nejen skvělým dílem popisujícím tajemný svět mafie, ale i inspirativní reflexí budování firmy. Proč se tedy od mafie trochu nepřiučit z jejích letitých zkušeností, že ano.

Přiznám se, že Kmotr je moje srdcovka. Skvěle vykreslený svět mafie a perfektní herecké výkony hvězd nejvyššího ražení si zkrátka zaslouží uznání. Když se ale na film podíváme z jiného úhlu, můžeme se z něj i hodně dozvědět a inspirovat v oblasti marketingu, managementu i osobního rozvoje. Pojďme se tedy podívat na pár lekcí od mafie:

1. Vytvořte si síť kontaktů

Mít dobré kontakty je velice užitečné a prospěšné. Networking zažívá v posledních letech boom i u nás a lidé postupně vylézají ze svých ulit a snaží se dělit o své know-how s ostatními a naoplátku si od ostatních nechávají poradit a inspirují se. Dobrá síť kontaktů je užitečná v businessu i osobním životě. Jak na to? Buďte aktivní na Twitteru, založte si profil na LinkedIn a scházejte se s lidmi.

2. Mějte dobrého právníka

Možná trochu netypická rada, ale z mé zkušenosti velice dobrá. Neumím si představit, že bych dnes začínal rozjíždět firmu bez aktivního zapojení dobrého právníka/advokáta. Připraví smlouvy, řeší právní koncepci a podnikatel se tak může věnovat tomu, čemu zase rozumí on – budování firmy a prodejní strategie.

3. Poznejte konkurenci

Konkurence je něco, co stále mnozí podnikatelé vnímají jako sprosté slovo a každý, kdo se pustí do stejného businessu jako oni je okamžitě zatracen a vnímán jako úhlavní nepřítel. Od konkurence se ale můžeme učit, inspirovat se a zároveň si ukotvit své postavení na trhu vymezením jasné cesty, která je od konkurence odlišná.

4. Mějte vizi a trpělivost

Jakmile se člověk pustí do budování firmy, obvykle tak činí s vidinou zisku a vizí toho, jak bude jeho firma za pár let fungovat. Je dobré si tuto vizi uchovat a mít ji před očima i v okamžiku, kdy se nedaří. Právě vize a víra v její uskutečnění je hnacím motorem k tomu, aby se podnikatel nevzdal a aktivně pracovat na úspěchu své firmy.

Flattr this!

Kategorie: Startup • Štítky: , , , , ,