Subscribe via RSS Feed Profil na LinkedIn

Superzájezd do Číny (květen 2016)

2.7.2015 0 Comments

Flattr this!

Chtěli byste se podívat do Číny a poznat ji tak, jak ji viděl málokdo? Mám pro vás jednu možnost – pojeďte se mnou v květnu na „superzájezd“.

Čínu mám opravdu rád. Čínská kultura a historie mě vždy fascinovaly a když jsem měl proto možnost tuto zemi poznat blíže, hned mě uchvátila. Teprve letos jsem ale zažil naprosto úžasnou cestu po krásách celé Říše středu.

Průvodce nám s manželkou dělal můj dobrý kamarád, který v Číně už osmým rokem žije se svou čínskou manželkou a úspěšně tam podniká. Příležitostně také provádí zájezdy pro dvě cestovky z ČR a Francie, které ho udržují alespoň trochu v kontaktu s jeho původní evropskou domovinou. Je navíc jedním z mála Čechů (dle naší ambasády v Pekingu dokonce jediným), který hovoří plynně kantonsky (ale domluví se i úředním dialektem – mandarínštinou).

Po úžasném zážitku, kterým pro nás tento zájezd byl, jsme se rozhodli všechno si zopakovat a podobnou zkušenost zprostředkovat i dalším lidem. Pustili jsme se proto do plánování toho nejlepšího zájezdu, který kdy do Číny zamířil. Naším cílem je projet Čínu křížem krážem a udělat si z ní komplexní přehled toho nejlepšího, co může nabídnout.

Podíváme se tak na místa, která patří mezi hlavní turistické magnety, ale i tam, kde dosud bělocha mnozí z místních ani neviděli. Některé z významných míst – například Velkou čínskou zeď – pak zažijeme z úplně jiného pohledu než běžní turisté. Namísto turistického úseku, který má s původní Zdí pramálo společného, se projdeme po části, která je běžně pro veřejnost uzavřená a ukazuje Zeď takovou, jak se zachovala v tomto úseku z doby dynastie Ming.

Odkaz na finální program naleznete níže, ale podívejme se alespoň rámcově, co náš superzájezd nabídne

IMG_0382 IMG_0374 IMG_1727 IMG_2319IMG_1020 IMG_1719 IMG_0692 IMG_1783

Nejprve si prohlédneme Hong Kong a některé z jeho menších ostrovů. Například Lantao, kde se na kopci nachází největší socha sedícího bronzového Buddhy na světě. Od něj se pak přesuneme do rybářské vesničky Tai’O, nejromantičtějšího místa v Hong Kongu. Chybět nebude ani výlet na Victoria Peak, nejvyšší a nejluxusnější část Hong Kongu.

Následně se přesuneme na pevninskou Čínu, konkrétně do města Foshan. V něm si užijeme kulinářské hody – tradiční kantonskou snídani Yum Cha a ochutnáme kantonskou kachnu.

Stavíme se i v úžasném městečku Yangshuo, ležícím v krasové oblasti mezi populárními homolovitými horami. Proplujeme se na voru po řece Li a užijeme si zábavu v jednom z mnoha roof-top barů. Možná ještě zajímavější ale bude výlet do Fénixova města, které mnozí označují jako nejhezčí město Číny.

Dále nás čeká výšlap do hor Hua Shan, které patří k tzv. Pěti posvátným horám. Čeká nás i zastávka v Xi’anu, bývalém sídelním městě čínských císařů. Odtud se podíváme na Terakotovou armádu a významné památky UNESCO, mezi které patří Velká a Malá husí pagoda nebo zajímavá muslimská čtvrť se starou mešitou. Uvidíme také nádhernou Bubnovou a Zvonovou věž, které jsou o poznání umělecky lépe provedené a zajímavější než jejich obdoby v Pekingu. Chybět nebude ani taoistický Chrám osmi nesmrtelných.

Nesmíme také opomenout návštěvu pohoří Song Shan. Nedaleko pak navštívíme i kolébku bojových umění, chrám Shaolin.

Naši cestu doplní i zastávka v Pekingu, kde si prohlédneme Zakázané město, méně známý, ale o to hezčí, Uhelný pahorek s úžasným výhledem právě na Zakázané město a samozřejmě i náměstí Tian an Men. Volitelně si můžeme udělat i výlet na olympijský stadion nebo do mauzolea, kde je uchováván Velký kormidelník Mao’c Tung. Opomenout nesmíme ani výbornou pekingskou kachnu podávanou tradičním způsobem.

Náš výlet zakončíme v Šanghaji, kam se dostaneme přes malebné tradiční čajové plantáže v nedalekém Hangzhou. Chybět ale nebude ani už zmíněná Velká čínská zeď, kterou si projdeme v jednom z nejkrásnějších úseků, který je pro veřejnost běžně uzavřený.

Toto je tedy základní kostra programu, která je dále doplněna řadou zastávek v zajímavých chrámech, na trzích a nejrůznějšími jinými výlety. Přibyde zřejmě i několik dalších zajímavých míst. Přesouvat se mezi nimi budeme hlavně moderním rychlovlakem (rychlost až 308 km/h) nebo minibusem. Ubytování bude zajištěno v kvalitních hotelích vysokého evropského standardu. Celá cesta bude samozřejmě doplněna kvalitním a poutavým výkladem.

Celý zájezd bude trvat 17 dní a termín odletu je stanoven na 18. května 2016. Zpět se pak vracíme 5. června.

Cena za zájezd je 78.000 Kč / os. a zahrnuje letenky, vešeré přesuny, vstupy, ubytování a min. tři společná jídla.

Přesný program cesty ke stažení v PDF.

IMG_1779 IMG_1931 IMG_2320 IMG_2044IMG_2193 IMG_2416 IMG_0299 IMG_0399

A co takhle Tibet?

V případě, že by se našel dostatek zájemců, je možné po odletu části skupiny pokračovat ještě na týden do Tibetu. Jednalo by se o volitelné rozšíření, kde očekáváme cenu cca +10.000 Kč / os. (zahrnuje dopravu a ubytování, nezahrnuje poplatek za permit do Tibetu).  Návrat by byl o týden později do Pekingu, odkud bychom se vrátili domů.

V rámci Tibetu bychom si udělali výlet do Lhasy, v níž bychom navštívili palác Potala a několik menších horských klášterů. Poznali bychom tak lépe život obyvatel v tibetské náhorní plošině a užili si krásných pár dní v nádherně klidné horské přírodě pod Střechou světa.

(UPDATE: Z důvodu nízkého zájmu o cestu do Tibetu jsme tuto variantu vynechali.)

Pár slov na závěr

Zaujal vás tento superzájezd? Nečekejte na další termín – s největší pravděpodobností totiž už nikdy žádný nebude. Nejsme cestovka a nevyžívám se v plánování hromadných zájezdů. Chtěl bych ale tento program jednou zrealizovat a vidět z Číny ještě jednou během 17 dnů tolik, kolik toho jen tak někdo neuvidí. Pojeďte se mnou!

>> Pojeďte s námi <<

(Zájezd již proběhl)

Flattr this!

Kategorie: Ze života • Štítky: , , ,